Akbank Kredi Borcu Yapılandırma

1
25842

Akbank Kredi Borcu Yapılandırma 2019

Bireysel müşterilerin kullanmış olduğu kredi ürünlerinin gelirlerine ve nakit akışlarına uygun bir şekilde düzenlenerek yeni bir ödeme planına bağlanması ya da vade uzatımı yapılarak sorunsuz bir şekilde geri dönüşünün sağlanmasını amaçlayarak yapılacak işlemlere kredi borcu yapılandırma işlemi denilebilir. Akbank kredi borcu yapılandırma işleminde tüketici kredisi türüne bağlı ürünler, taşıt kredisi türüne bağlı ürünler, konut finansmanı kapsamındaki ürünler, kredi kartı ve kredili mevduat hesapları için yeniden yapılandırma işlemi uygulanabilir.

Taksitli bireysel kredilere ait mevcut taksit tutarlarını ya da kredili mevduat hesabı veya kredi kartlarının en düşük ödeme tutarlarını ödeme konusunda sorun yaşayan kişiler Akbank kredi borcu yapılandırma işleminden faydalanabilmektedirler. Düzenli geliri olan ya da hasat geliri, dönemsel gelir, menkul gelir, gayrimenkul satış geliri gibi gelirleri olan kişilerin gelirlerini belgelemeleri gerekir. Banka tarafından kendi veya eşinin kullanmış olduğu kredilerin takip hesaplarında olmaması durumunda ya da takip hesaplarında izlenmemesi ile birlikte yapılandırma kredisi bulunan müşteriler kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunabilirler.

Kişinin kendisinin ya da eşinin diğer banka ve finans kuruluşları tarafından yasal takip hesaplarında izlenmesi ile birlikte maaş ödemeleri banka hesaplarına yapılan müşteriler, yeniden yapılandırma işlemi kredi taksit toplamları, banka tarafından ödenen maaş tutarlarına eşit olan kişiler de yapılandırma işleminde değerlendirmeye alınırlar. Kredi borcu yeniden yapılandırma işleminde diğer müşteri gruplarında yapılandırılacak kredi tutarının ilk taksitlerinin peşin tahsil edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin kendisinin ya da eşinin hakkında devam eden haciz kaydı bulunmaması halinde banka tarafından değerlendirilirler.


1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here