Ankara Senetle Borç Para Veren Tefeciler

10
551

Ankarada Senetle Borç Para Veren Tefeciler 2019

Hukuki olarak suç olan Tefecilik, ödünç para talep eden kişilere oldukça yüksek faiz ile para verme yöntemidir. Tefecilik yapan kişiler faizden para kazanmak amacıyla ilgili yasa hükümlerine aykırı davranırlar. Tefeciler kişilere boş senet imzalatır ve ödemediğiniz takdirde istediği rakamdan senedi işleme koyabilir. Başvurdukları diğer güvenceler arasında üzerinize kayıtlı arazi, araba ya da ev varsa onları ipotek ettirmeyi isteyebilir.

Tefeciler yasal bir kuruluş olmadığı için borcunuzu zamanında ödemediğiniz takdirde vadesi gelmiş borcun faizini kafalarına göre artırabilir, Senetle borç para veren tefeciler eşyalarınıza el koyabilir ya da sizi rahatsız edebilirler. Eğer senetle tefeciden borç almak istiyorsanız tefecilerin sunduğu anlaşmaları kabul etmiş sayılırsınız.

Uyarı: Tefecilik 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 241. maddesi gereğince; faiz ve ipotek karşılığında ödünç para verme işlemlerinin yapılması ve meslek edinilmesi kesinlikle suçtur. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve 5.000 güne kadar adli para cezası vardır.

İlçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kalecik, Kazan, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle.

Diğer Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri:

– Senetle Yada Elden Taksitle Motorsiklet Satan Yerler
– Senetle Kredi Veren Faktoring Şirketleri
– Senetle Beyaz Eşya Satan Yerler
– Senetle Altın Satan Kuyumcular
– Elden Taksitle Cep Telefonu Satan Yerler
– Senetle Borç Para Veren Tefeciler
– Senetle Cep Telefonu Satan Yerler

Alttaki yorum bölümüne bilgilerinizi yazarsanız tefecilerin size ulaşması kolay olur.


10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here