Çanakkale Toki Başvuru 2020

0
228

Çanakkale Toki Başvuru 2020

TOKİ Ev Başvuru Şartları Nelerdir?

TOKİ; ev sahibi olmak isteyen kişilerin kolay ödeme imkanlarını kullanarak devlet eliyle yapılan konutlarda oturması için inşa edilen projedir. Proje kapsamında yılın belli dönemlerinde veya birkaç yıllık periyotlar halinde ev sahibi olmak isteyenler için çeşitli ilanlar açılmaktadır. Bu ilanlara başvuruda bulunan kişiler TOKİ için kuraya girerler ve kurada çıkmaları durumunda ise ev sahibi olabilirler. Ancak öncelikle kuraya katılmak için TOKİ  ev başvuru şartları olarak bilinen maddeleri karşılıyor olmanız lazım.

TOKİ Ev Başvuru Şartları Nelerdir?

  • TOKİ için çeşitli illerde projeler açılmaktadır. Eğer siz de herhangi bir ildeki TOKİ projesine başvurmak isterseniz o projenin yapıldığı şehirde en az 1 yıl süre içinde ikamet ediyor olmanız gerekmektedir.
  • TOKİ konut kredisi daha önce kullanmamış olması gerekiyor.
  • Evin hane halkı geliri 4.500 TL ve daha altında olmalıdır.
  • Başvuru yapan kişinin üzerinde herhangi bir şekilde taşınmaz mal olmaması lazım.

Yukarıda sıraladığımız 2, 3 ve 4. Maddeler Şehit, Gazi yakınlarını kapsamamaktadır. Bu kişilerde belirtilen zorunluluklara bakılmaksızın kuraya katılma şansı verilmektedir.

çanakkale toki 2020, çanakkale toki başvuruları 2020, çanakkale toki evleri fiyatları, çanakkale toki projeleri 2020, çanakkale toki 2020 başvuruları ne zaman, çanakkale toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here