İstanbul Toki Başvuru 2020

0
362

İstanbul Toki Başvuru 2020

TOKİ Ev Başvurusu

TOKİ ev başvurusu yapan kişiler; kura yöntemi ile ev sahibi olmaktadırlar. Kuraya 4 kategori katılmakta ve bazı kategoriler öncelikli olarak ele alınmaktadır.

  1. Kategori harp ve görev malulleri, şehit ile yetim ve dullar
  2. Kategori en az %40 engelli vatandaşlar
  3. Kategori Emekliler
  4. Kategori şartları sağlayan alıcılar

TOKİ Ev Bavurusu Kura Çekilişi Nasıl Yapılır?

TOKİ her kategori için farklı yöntemler ile kura çekilişi yapmaktadır;

  • Birinci kategoride olan kişiler kura içerisinde yer almadan ev sahibi olabilmektedir ancak kişinin oturacağı konut tipi kura ile belirlenmektedir.
  • İkinci kategoride yer alan engelli bireyler için var olan konut sayısının %5’lik kısmı ayrılır. %5 konut için engelli vatandaşlar arasında kura çekilişi gerçekleştirilir. Kişiler bu kurada adının çıkmaması 4. Kategoride yeniden kuraya katılmaktadır.
  • Üçüncü kategoride yer alan emekliler için konutların %25 kadarı ayrılır  ve emekliler arasında kura çekilişi gerçekleştirilir. 3. Kategori kurasında çıkmayan emekliler, 4. Kategorinin kurasına tekrardan katılabilir.
  • Şartları sağlayan kişiler ise 4. Kategoride yer alır ve sadece 1 kere kurada yer alırlar. Adları çıkmaması halinde bir sonraki TOKİ çekilişinde yeniden belgeleri tamamlayarak başvuru yapabilirler.
  • Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sarıyer, Şişli, Beyoğlu, Fatih, Küçükçekmece, Büyükçekmece, Başakşehir, Beylikdüzü, Silivri, Sultangazi, Pendik, Bayrampaşa, Beşiktaş, Kartal, Bakırköy, Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Adalar, Ümraniye, Esenyurt, Güngören, Sultanbeyli, Maltepe, Bağcılar, Sancaktepe, Şile, Tuzla, Çekmeköy, Ataşehir, Çatalca, Avcılar, Kâğıthane, Esenler ve Arnavutköy

istanbul toki 2020, istanbul toki başvuruları 2020, istanbul toki evleri fiyatları, istanbul toki projeleri 2020, istanbul toki 2020 başvuruları ne zaman, istanbul toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here