Kahramanmaraş Toki Başvuru 2020

0
121

Kahramanmaraş Toki Başvuru 2020

Dar ve orta gelirli vatandaşların konut ihtiyacını karşılayan TOKİ, 81 ilde faaliyetlerini sürdürmektedir. 2012 yılına kadar tüm illerde toplamda 524 bin adet konut inşa eden TOKİ, günümüzde de hizmet vermeye devam eder.

TOKİ’den Ev Alma Şartları

TOKİ’den ev almak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Bunlar;

  • TC vatandaşı olmak
  • Daha önce TOKİ’den herhangi bir ev almamış olmak
  • Başvuru sahiplerinin üzerinde herhangi bir mal varlığının olmaması
  • Ev satın alınmak istenen bölgede 1 senede fazla ikamet etmiş olmak şeklinde sıralanabilir.

TOKİ Başvurusu için Gerekli Belgeler

TOKİ başvurusu için gerekli evraklar;

  • TC kimlik fotokopisi
  • Emekliler için emeklilik belgesi şeklindedir.

Bu belgeler dışında dul ve yetimler ile beraber şehit aileleri ile harp ve vazife malullerinden hak sahipliği belgesi de talep edilmektedir. Engelliler ise ‘Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ tarafından verilmekte olan kimlik kartı fotokopisi ile başvuru yapabilmektedir. Buna ek olarak engelliler sağlık heyeti raporunu da hazır bulundurmalıdır.

TOKİ Ne İş Yapar?

TOKİ’nin ilk görevi, yurt içi ve yurt dışında projeler geliştirmektir. Buna bağlı olarak sosyal donatı uygulamaları ve konut yapmak da TOKİ’nin görevleri arasındadır. Ayrıca konutların inşaatıyla ilgili sanayi çalışanlarını destekleyen TOKİ, doğal afet yaşanan bölgelerde sosyal donatılar inşa etmektedir. Mevcut idareye kaynak sağlanmasını da temin eden TOKİ, toplu ve ferdi konut kredisi imkanları sunarak tüketicilere yardımcı olmaktadır.

AFŞİN, ANDIRIN, ÇAĞLAYANCERİT, DULKADİROĞLU, EKİNÖZÜ, ELBİSTAN, GÖKSUN, NURHAK, ONİKİŞUBAT, PAZARCIK, TÜRKOĞLU

kahramanmaraş toki 2020, kahramanmaraş toki başvuruları 2020, kahramanmaraş toki evleri fiyatları, kahramanmaraş toki projeleri 2020, kahramanmaraş toki 2020 başvuruları ne zaman, kahramanmaraş toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here