Konya Toki Başvuru 2020

0
294

Konya Toki Başvuru 2020

Toki Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Toki’ye Başvurabilir?

Toki Konut projelerinden yararlanmak için Toki Başvuru Şartları Nelerdir?

Toki’nin yapmış olduğu konut projeleri diğer firmalara nazaran oldukça ekonomik bir satış fiyatına sahiptir. Tüm bunların yanı sıra dar gelirli halka ait uzun vadelere sahip kolay ödeme seçenekleri de yine Toki’nin hizmetleri arasında bulunmaktadır. Düzenli bir gelire sahip olan ve aşağıdaki şartları sağlayan her kişi Toki’nin ürettiği konutlardan yararlanabilmektedir.

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir.

-Toki konutlarından yararlanabilmek için konutların bulunduğu il ya da ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıl boyunca ikamet etmek.

-Yâda ile ait nüfus kayırlarında şehit ailesi,  harp ve vazife mamulleri arasında olanların en az 3 yıldır ikamet ediyor olmak gerekmektedir.

-Toki konutlarında daha önce konut satın almamış olunması gerekmektedir.

-Toki’den konut satın alacak kişilerin üzerine kayıtlı herhangi bir konut bulunmaması gerekmektedir.

-Başvuru yapacak kişilerin 25 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir ( dul olan çocuklu bayanlarda bu yaş şartı yoktur.

-Aileye ait olan gelirin aylık net 4500 tl üzerine çıkmaması gerekmektedir.

-Aynı aileden yani hane halkından eş, baba ve çocukların ayrı ayrı başvuruda bulunmamış olmaları gerekmektedir.

Toki için gerekli Başvuru şartları yukarıdaki gibi sıralanmaktadır. Başvuru esnasında gerekli güncel şartlar başvuru sahiplerine gerekli duyuru sırasında da yapılmaktadır. Sizlerde Toki hakkındaki tüm bilgi ve duyurulara sitemiz üzerinden kolayca haberdar olabilirsiniz.

AHIRLI, AKÖREN, AKŞEHİR, ALTINEKİN, BEYŞEHİR, BOZKIR, CİHANBEYLİ, ÇELTİK, ÇUMRA, DERBENT, DEREBUCAK, DOĞANHİSAR, EMİRGAZİ, EREĞLİ, GÜNEYSINIR, HADİM, HALKAPINAR, HÜYÜK, ILGIN, KADINHANI, KARAPINAR, KARATAY, KULU, MERAM, SARAYÖNÜ, SELÇUKLU, SEYDİŞEHİR, TAŞKENT, TUZLUKÇU, YALIHÜYÜK, YUNAK

konya toki 2020, konya toki başvuruları 2020, konya toki evleri fiyatları, konya toki projeleri 2020, konya toki 2020 başvuruları ne zaman, konya toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here