Kütahya Toki Başvuru 2020

0
340

Kütahya Toki Başvuru 2020

TOKİ ne iş yapar? Esasen bu kuruluşun kurulması Cumhuriyetin ilk zamanlarına dayanmaktadır. Özellikle ülkemizin deprem kuşağı üzerinde yer alması ve Erzincan depremini yaşaması TOKİ’nin önemini arttırmıştır. Daha sonrasında 17 Ağustos depremi ile devlet kentlerin dönüştürülmesini kendi eliyle yapmaya başlamıştır. Konut sahibi olmak isteyen düşük gelirli vatandaşlara uygun fiyatlı konut sağlamak amacı ile bu kuruluş dönüştürülerek faaliyetleri arttırılmıştır. Öncesinde Başbakanlığa bağlı olarak hizmet veren kuruluş son dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde çalışmalarına devam etmeye başlamıştır. Günümüzde de altyapı sorunu olan şehirlerin dönüştürülmesi ve çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi için çalışmalarını devam ettirmektedir.

TOKİ’YE Başvuru Şartları

TOKİ ne iş yapar? Ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu kuruluşa başvuru için aranan şartlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Başvuru için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gereklidir.
  • Başvurunun yapılacağı konutun bulunduğu ilde başvuru yapan kişinin en az bir yıl ikamet etmesi gereklidir.
  • Mali geliri 4500 liranın altında olan kişiler başvurabilir. Ancak İstanbul’da bu rakam 4800 olarak belirlenmiştir.
  • Daha önce toplu konut idaresinden konut almamış olması lazımdır.
  • Başvuruda bulunacak olan kişilerin 25 yaş üstü olması gereklidir. Ancak çocuğu olan dul kadınlar için yaş sınırı bulunmamaktadır.

TOKİ’ye başvurmak için başvuru sahibi ve başvuran kişinin kimlik fotokopisi gereklidir. Şehit ve gaziler ile yakınları daha farklı bir kategoride değerlendirilmekte ve kura çekilişi buna göre yapılmaktadır.

ALTINTAŞ, ASLANAPA, ÇAVDARHİSAR, DOMANİÇ, DUMLUPINAR, EMET, GEDİZ, HİSARCIK, MERKEZ, PAZARLAR, SİMAV, ŞAPHANE, TAVŞANLI

kütahya toki 2020, kütahya toki başvuruları 2020, kütahya toki evleri fiyatları, kütahya toki projeleri 2020, kütahya toki 2020 başvuruları ne zaman, kütahya toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here