Manisa Toki Başvuru 2020

0
343

Manisa Toki Başvuru 2020

Konut sektöründe vatandaşların konut ihtiyaçlarını karşılamakla görevli olan TOKİ, binlerce konut inşa ederek faaliyetlerine devam etmektedir. Ancak TOKİ’den ev alma şartları, birtakım mevzuatlarla belirtilmektedir. Bununla beraber gerekli belgelerin hazırlanarak kuruma ulaştırılması sayesinde TOKİ’den ev alınabilir.

TOKİ Başvurusu için Gerekli Evraklar

TOKİ başvurusu yapmak isteyen dar ve orta gelirli vatandaşlar öncelikle TC kimlik fotokopisi ile süreci başlatabilir. Emekliler ise emeklilik belgesini hazırlayarak kuruma müracaat edebilir. Harp ve vazife mamulleri başta olmak üzere dul ve yetimler de TOKİ’ye başvurabilmektedir. Türkiye’de yaşayan engelli vatandaşlar da ilgili sağlık raporlarıyla beraber ev satın almak için kuruma başvurabilir.

TOKİ’den Ev Alma Şartları Nelerdir?

Her TC vatandaşı birtakım şartları sağladıktan sonra TOKİ’den ev sahibi olabilir. Daha önceki zamanlarda kurumdan ev almayan ve üzerinde herhangi bir mal varlığı olmayan dar ve orta gelirli vatandaşlarla beraber;

  • Konut satın alınmak istenen yerde 1 yıldan fazla ikamet etmemiş olanlar rahatlıkla TOKİ’den ev alabilir.

TOKİ Ne İş Yapar?

TOKİ, sosyal donatı uygulamaları başta olmak üzere afet bölgelerindeki konut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet vermektedir. Ayrıca yurt dışı ve yurt içinde farklı projeler geliştirerek ev sahibi olmak isteyenlere destek verir. Sanayi çalışanlarına da destek sunan TOKİ’nin idareye kaynak sağlama gibi bir görevi de bulunmaktadır. O halde ferdi ya da toplu konut kredileri almak için TOKİ’ye başvurulabilir.

Akhisar, Demirci, Alaşehir, Gördes, Kırkağaç, Kula, Salihli, Saruhanlı, Sarıgöl, Soma, Turgutlu ve Selendi

manisa toki 2020, manisa toki başvuruları 2020, manisa toki evleri fiyatları, manisa toki projeleri 2020, manisa toki 2020 başvuruları ne zaman, manisa toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here