Mardin Toki Başvuru 2020

0
337

Mardin Toki Başvuru 2020

Çok sayıda ilde TOKİ yapılıyor. Ev sahibi olmak isteyen aileler başvurularını yaparak şansını deneyebilir. Peki, başvurular nasıl yapılıyor?

Toki Başvuru Şartları

Toki başvurusu yapmanız için sağlamanız gereken şartlar var. Aşağıda verilen şartları sağlayan herkesin, ev almak için başvuru yapması mümkün.

  • TC vatandaşı olmak
  • TOKİ’ye başvurdunuz il – ilçede bir yıldan fazla süredir ikamet etmeniz
  • Daha önce TOKİ’den ev almamış olmak
  • Başvurulan tarih itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak
  • Aylık hane gelirinin 4.500 TL’nin üstünde olmaması

Yukarıda verilen şartların sağlanması önemli. Bu şartları sağlayan kişilerin başvurularını gerçekleştirmesi sağlanmış olacak.

Kura Çekilişi Yapılıyor!

Başvurunuzu yapmanızın ardından toki başvuru sonuçları kura ile açıklanıyor. Hemen hemen her il ve ilçede çok sayıda kişinin başvuru yaptığı evlerde, yapım aşamasından önce gerçekleşen kura çekilişi sonucunda kimlerin ev sahibi olacağı belli oluyor. Emekli vatandaşlara konut sayısının %25’i kadar imkan veriliyor. Engelli vatandaşlar ise konut sayısının %5’i kadar kontenjan alıyor. Toki başvuruları bu kapsamda gerçekleşmiş oluyor.

ARTUKLU, DARGEÇİT, DERİK, KIZILTEPE, MAZIDAĞI, MİDYAT, NUSAYBİN, ÖMERLİ, SAVUR, YEŞİLLİ

mardin toki 2020, mardin toki başvuruları 2020, mardin toki evleri fiyatları, mardin toki projeleri 2020, mardin toki 2020 başvuruları ne zaman, mardin toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here