Muğla Toki Başvuru 2020

0
336

Muğla Toki Başvuru 2020

TOKİ ya da açılımı ile Toplu Konut İdaresi dar ve orta gelirli ailelerin konut ihtiyacını karşılamak amacı ile devlet tarafından kurulmuş bir kurumdur. Resmi olarak 1984 yılında Turgut Özal’ın talimatı ile kurulan kurum o günden beri binlerce konut inşa etti. Başbakanlığa bağlanan kurum sadece konut değil otel, yurt, cami, stadyum, kütüphane, üniversite gibi birçok kurum için çalışma yapmaktadır. TOKİ’den faydalanabilmek için tabi ki bir takım kriterler var;

  • TOKİ’ye başvuru yapabilmek için taşımanız gereken ilk kriter TC vatandaşı olmak. TC vatandaşı olmayanlar bu kuruma başvuru yapamamaktadır.
  • TOKİ’ye başvuru yapabilmek için taşımanız gereken bir diğer önemli özellik ise almak için başvurduğunuz konutun bölgesinde en az 1 yıl ikamet etmiş olmaktır. 1 yıl ve üzerinde ikamet etmediğiniz yerde konut alımı için TOKİ’ye başvuramazsınız.
  • Her TC vatandaşının TOKİ’den sadece 1 ev alabilme şansı bulunur. Daha önce TOKİ’den konut alan bir kişi tekrar ikinci defa başvuru yapamaz.
  • TOKİ’nin asıl amacı dar ve orta gelirli ailelerin, konut sahibi olmayan vatandaşların konut sahibi olmasıdır. Bu nedenle üzerine kayıtlı bir konut bulunan kişiler TOKİ ve hizmetlerinden faydalanamaz. TOKİ konutları sadece konut sahibi olmayanlar için hizmet vermektedir.
  • TOKİ vatandaşlara konut verirken değerlendirdiği en önemli kriter aylık gelirdir. Çoğunlukla konutun konumuna ve niteliğine göre değişse de ortalama 4500 TL üzerinde aylık gelirli olanlar TOKİ konutlarının imkanlarından faydalanamaz.

BODRUM, DALAMAN, DATÇA, FETHİYE, KAVAKLIDERE, KÖYCEĞİZ, MARMARİS, MENTEŞE, MİLAS, ORTACA, SEYDİKEMER, ULA, YATAĞAN

muğla toki 2020, muğla toki başvuruları 2020, muğla toki evleri fiyatları, muğla toki projeleri 2020, muğla toki 2020 başvuruları ne zaman, muğla toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here