Nefes Kredisi 4 ve Kobi Değer Projesi KGF 2019

0
134

Nefes Kredisi 4 ve Kobi Değer Projesi KGF 2019

KGF Kredi Garanti Fonu sorusu, 2019 yılında kgf kredisi verilecek mi, kgf limitleri açılacak mı sorularına yanıt

2 yıldır kullandırılan kgf kredileri ile birlikte piyasada oluşan ciddi bir kobi kredi riski var. Ülkemizin 2018 Mayıs dönemlerinde yaşamaya başladığı ekonomik zorluklarla birlikte kıyaslandığında bugün piyasanın hali oldukça kötü. Bugün iki şey önemli ölçüde problem teşkil ediyor :

Kobi alacaklarında yaşanan tahsilat sıkıntısı
Daralan kredibilite
2017 yılının sonlarında açılan ve düzenli ödenen kgf kredilerinde oluşan limit boşlukları var. Bu boşlukları da değerlendirdikleri, daha önceden nefes kredisi nedir başlıkları altında anlattığımız nefes kredisi 2019 projesi hayata “kobi değer projesi” başlığı altında geçmek üzere.

Kobi değer kredisi 2019 katılan Bankalar
Albaraka, Alternatifbank, Denizbank, Garanti Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, TEB, QNB Finansbank, Halkbank, Vakıf Katılım, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Şekerbank.

Kobi değer projesinde 13 anlaşmalı banka var. Kobi değer projesinde anlaşmalı bankaların hangileri olduğu hakkında net bir bilgi yok. 10 Ocak’ta yapılacak imza töreninden sonra belli olacak ama daha nefes kredisi 3 projesinde anlaşmalı olan 8 bankanın ve bu işin demirbaşı olan Denizbank’ın olacağını öngörüyorum.

Nefes 2019, Kobi Destek Paketi 2019 veya Kobi Değer Projesi Şartları nedir
Kredinin üst limitinin 500 bin TL ile sınırlandırılacağını biliyoruz. Eğer firmanızın dış ticaret işi varsa bu limit 1 Mio TL’ye kadar çıkarılabilecek.
Kobi destek paketi 2019‘un faiz oranı aylık 1.53% olacak. Nefes 2019 faiz oranı yıllık 18.40%’a gelecek.
Firmanızın cirosu yıllık 25 Mio TL üzerindeyse bu krediden yararlanamayacaksınız.
Nefes 2019 üst vadesi 36 ay olacak. İlk 6 ay ödemesiz, geri kalan 6 ay eşit taksitli olacak.
Bugünün ekonomik koşulları ve Banka maliyetlerinde oldukça avantajlı bir kredi olarak görülüyor. KGF bu sürecin içinde olacak mı, kgf 2019 limitleri bu şekilde mi dağıtılacak ve teminat konusunda Bankalara ekstra bir şey verilecek mi tam bir muamma. An itibariyle bozulan kobi yapısını düşündüğümüzde hedeflenen kobi rakamına ne kadarının ulaşacağı da başka bir soru işareti.

Nefes 2019, KGF 2019 veya Kobi Değer Projesi başlığı altında sormak istediğiniz soruları bu başlık altından sorabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here