Nevşehir Toki Başvuru 2020

0
485

Nevşehir Toki Başvuru 2020

Toplu Konut İdaresi(TOKİ), 35 yıldır dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için hizmet veren bir devlet kurumudur. Özellikle son 15 yıldır oldukça aktif çalışan kurumun öncelikli amacı herkesi ev sahibi yapabilmek. Bu nedenle daha yeni 67 farklı şehirde 50 bin konut için projeler başladı.

Vatandaşların TOKİ konutlarının fırsatlarından yararlanabilmesi için bir takım özellikler taşıması da gerekir. Bu özellikler yapılan projeye, konutların lokasyonuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin İstanbul’da TOKİ konutları için aylık maksimum gelir kriteri ile orta Anadolu illerindeki maksimum aylık gelir kriteri farklılık gösterebilir. Ya da yapılan bir projede yaş sınırı en az 25 olması gerekirken, diğer projelerde yaş sınırı farklılaşabilir.

Bunun yanısıra bazı kriterler her proje ve bölge için aynıdır. Örneğin TOKİ kampanya ve projelerinden faydalanabilmek için TC vatandaşı olmanız şarttır. TC vatandaşı olmayanlar bu projelerden faydalanamaz. Ayrıca halihazırda konut sahibi olanlar da TOKİ projelerinin hiçbirinden faydalanamazlar. Bir diğer önemli kriter de TOKİ projelerinden daha önce faydalanmamış olmak. Daha önce TOKİ’nin herhangi bir projesinden faydalanan kimse, tekrar faydalanamaz.

TOKİ’nin projelerinden faydalanabilmek için öncelikle projenin kriterlerini TOKİ’nin resmi sitesinden inceleyebilirsiniz. Aylık gelir, yaş, ikamet zorunluluklarının hepsi proje detaylarında belirtilir. Her projenin yararlanabilme kriterleri birbirinden farklı olduğu için proje detaylarına bakmadan başvuru yapmamanız önerilir. Aksi halde başvurunuzun olumsuz sonuçlanması, olumlu olma ihtimali olmasına rağmen bu hakkınızı kaybetmenize neden olabilir.

Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp.

nevşehir toki 2020, nevşehir toki başvuruları 2020, nevşehir toki evleri fiyatları, nevşehir toki projeleri 2020, nevşehir toki 2020 başvuruları ne zaman, nevşehir toki nerede yapılıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here