QNB Finansbank Kredi Notu Sorgulama Öğrenme 2019

0
163

QNB Finansbank Kredi Notu Sorgulama Öğrenme 2019

Kredi notu sorgulama işlemine olanak sunan Finansbank risk raporunun sorgulanmasına olarak sunarak aktif ya da son beş yıl içinde kapanan kredilere ilişkin ödemelerin detaylarına erişilmesini sağlıyor. Risk raporuna ulaşarak kullanılmış bireysel kredili ürünlerin ödeme disiplinleri ve verileri ile hesaplanmış kredi notu da öğrenilebilir.

Finansbank kredi notu sorgulama öğrenme işlemi ile kredili ürünleri ile ilgili kayıtlar ve aktif borçlar görüntülenebiliyor. Bu yöntem aracılığı ile gecikmelerin önüne geçilebilirken, kişinin ödeme performansı hakkında bilgi sahibi olmasına da olanak sunuyor. Kişinin kredibilite durumu hakkında bilgi sahibi olmasına olanak sunan sorgulama işlemi için tek bir mesaj göndermek yeterlidir. Tek bir SMS karşılığında kredi notuna sahip olunmasına yardımcı olan Finansbank anında kredi notu bilgisini kişiye aktarmaktadır.

Cep telefonunun kısa mesaj bölümünden büyük harfler ile “KR” yazıp bir boşluk bırakılmasının ardından Finansbank’a ait kredi kartı numarasının son 4 hanesini yazarak 2273’e kısa mesaj gönderilmesi yeterlidir. Mesajın iletilmesinin ardından kredi notu bilgisi hakkında bildirim yine aynı kanal üzerinden kısa mesaj olarak iletiliyor. SMS ile kredi notu sorgulaması işlemine olanak sunan Finansbank kredi notu sorgulama öğrenme sorgulamada işlem bedeli olarak sorgulama işleminde kullanılan kredi kartı üzerinden 5 TL tahsis etmektedir. İşlem bedelinin ödenmesinin ardından kişiler finansal durumları ve kredibilite durumları hakkında bilgiye erişme olanağı bulurken, kredi notu yükseltme işlemleri hakkında da bilgi alabilirler.

Kredi notu sorgulama işleminde findeks paketlerinden yararlanmak da mümkündür. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) hizmet ve ürünleri Findeks platformu üzerinde 3 ayrı paket olarak sunuluyor. Bu paketler aracılığı ile kredi notu, kredi risk raporu, uyarı ve izleme gibi hizmetlerden avantajlı bir şekilde yararlanılabilir. Klasik, Gold ve Premium paketler kişinin ihtiyacı doğrultusunda tercih edilebilir ve bankanın şubeleri aracılığı ile kullanılabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here